Ranking najlepszych kreatorów stron www

5 min

kobieta siedzi przed laptopem, w dłoni trzyma żarówkę

W erze cyfrowej posiadanie profesjonalnej strony internetowej jest kluczowe dla sukcesu zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kreatory stron www stają się nieodłącznym narzędziem, umożliwiającym szybkie i efektywne tworzenie witryn bez posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej. W tym artykule mamy dla Ciebie oceny i zestawienia najlepszych kreatorów stron www, przy uwzględnieniu zarówno ich funkcjonalności, jak i możliwości.

Czym jest kreator stron www?

Kreator stron www to narzędzie no-code, które umożliwia nawet osobom bez specjalistycznej wiedzy w dziedzinie programowania stworzenie własnej strony internetowej. Działa na zasadzie prostego interfejsu, co pozwoli Ci zaprojektować witrynę metodą drag-and-drop (przeciągnij i upuść). To rozwiązanie jest nie tylko intuicyjne, ale również efektywne, umożliwiające szybkie tworzenie estetycznych i funkcjonalnych stron.

Plusem kreatorów stron internetowych jest brak konieczności instalacji platformy i dodatkowych narzędzi. W celu włączenia się do projektowania wystarczy stworzyć własne konto, potwierdzić adres e-mail, a następnie się zalogować.

Dlaczego warto korzystać z kreatorów stron internetowych?

Wybór odpowiedniego narzędzia do projektowania i późniejszego zarządzania stroną internetową jest bardzo istotnym elementem prowadzenia każdej branży. Obecnie na rynku jest wiele kreatorów stron www, które oferują różne funkcje i możliwości w zależności od celu i potrzeb użytkownika. Poniżej znajdziesz spis korzyści.

 1. Brak konieczności programowania
  Jednym z głównych powodów, dla których warto korzystać z kreatorów stron www, jest to, że możesz z nich korzystać bez specjalistycznej wiedzy programistycznej.
 2. Szybkość i łatwość obsługi
  Tworzenie strony za pomocą kreatora jest szybkie i łatwe. Dostęp do gotowych szablonów i prosty interfejs sprawiają, że proces projektowania jest intuicyjny. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć swoją stronę w krótkim czasie, bez angażowania się w złożone procesy projektowania strony w najmniejszych szczegółach. Dodatkowo kreatory stron umożliwiają zarządzanie witryną na wielu poziomach - od optymalizacji SEO, przez prowadzenie działań marketingowych, publikację treści, kończąc na działaniach e-commerce.
 3. Oszczędność czasu i pieniędzy
  Zatrudnienie profesjonalnego programisty do stworzenia strony internetowej może być kosztowne. Kreator stron pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ umożliwia samodzielne stworzenie witryny bez konieczności angażowania zewnętrznych specjalistów.
 4. Dostępne dla każdego
  Kreatory stron są powszechnie dostępne i przyjazne dla użytkowników o różnym poziomie zaawansowania technicznego. Nawet osoby bez wcześniejszego doświadczenia w programowaniu mogą w łatwy sposób stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę.

Najważniejsze funkcje kreatorów stron www

 1. Szablony i personalizacja (mechanizm “przeciągnij i upuść”)

  Najlepsi kreatorzy stron www oferują szeroki wybór gotowych szablonów, które stanowią doskonałą bazę do personalizacji. Użytkownicy mogą dostosować kolory, font, grafiki i układ strony, tworząc unikalny projekt zgodny z ich preferencjami. Dzięki mechanizmowi “przeciągnij i upuść”, który posiada większość kreatorów stron internetowych, możesz wybrać gotowy szablon i umieścić go w dowolnym miejscu na stronie, a na koniec jedynie uzupełnić go własnymi treściami.
 2. Responsywność (dostosowanie do urządzeń mobilnych)

  Korzystanie z internetu z innych urządzeń niż komputer stacjonarny stało się czymś powszechnym. Kreatory stron oferują funkcję automatycznego dopasowywania wyglądu do różnych urządzeń (np. tabletów lub smartfonów), co gwarantuje optymalne doświadczenie dla odwiedzających.
 3. Dodatkowe funkcje (media społecznościowe, narzędzia analityczne, SEO, e-commerce)

  Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje oferowane przez kreatory stron www. Niektóre z nich umożliwiają integrację z mediami społecznościowymi, inne dostarczają narzędzi analitycznych oraz SEO, które pozwalają monitorować ruch na stronie i dostosować strategię marketingową. Bardzo ważną opcją jest również możliwość przemiany zwykłej strony internetowej w pełnowymiarowy sklep e-commerce.
 4. Wsparcie techniczne

  Rzetelne kreatory stron oferują również wsparcie techniczne, co jest kluczowe, zwłaszcza dla użytkowników początkujących. Dostęp do pomocy online, tutoriali oraz obsługi klienta może znacznie ułatwić proces tworzenia i utrzymania strony. Warto jednak przy wyborze zwrócić uwagę na język, w którym dostępne jest wsparcie specjalistów - niektóre kreatory nie posiadają wersji w języku polskim.
 5. Zabezpieczenie strony (certyfikat SSL)

  Przy tworzeniu własnej strony internetowej, warto również zadbać o jej prawidłowe zabezpieczenie - szczególnie jeśli użytkownicy będą zostawiać na niej swoje dane osobowe i przekazywać pieniądze. Na szczęście na każdej ze stron (bez względu na wybrany kreator) można zainstalować certyfikat SSL. Jest on gwarancją bezpieczeństwa przed przesyłaniem danych pomiędzy serwerem a użytkownikiem. Zwiększa też zaufanie osób odwiedzających daną witrynę.

Najlepszy kreator stron www – ranking

Po dokładnej analizie korzyści oraz przedstawieniu najciekawszych funkcji kreatorów stron www, przedstawiamy ranking. Poniżej znajdziesz informację o specyfice każdego z nich, najważniejszych funkcjach, zaletach oraz możliwych wadach. 

Sprawdź, który kreator stron internetowych spełni Twoje oczekiwania!

1. Webwave

Webwave jest to najlepszy kreator stron www, przeznaczony tak naprawdę dla każdego - od początkujących blogerów, małych i średnich sklepów internetowych, po większe agencje i firmy. Jest to również darmowy kreator stron www online, który oferuje dużą bazę szablonów oraz w większości pakietów (także w darmowym), nielimitowaną liczbę podstron, darmowy certyfikat SSL oraz tworzenie stron w różnych językach. W razie wątpliwości możesz otrzymać niezbędne wsparcie specjalistów poprzez czat, e-mail czy telefon. Oprogramowanie pozwala również na dopasowanie strony do różnych urządzeń mobilnych, dzięki blisko 60 gotowych szablonów.

Dlaczego warto skorzystać z kreatora Webwave?

 • Prosty interfejs,
 • zbliżony wyglądem do programu graficznego,
 • daje możliwość stworzenia responsywnej strony,
 • autozapis,
 • kopie zapasowe i regularna aktualizacja aplikacji,
 • wsparcie i pomoc w języku polskim,
 • każdy element można dowolnie edytować według własnego pomysłu lub szablonu.

Minusem kreatora Webwave jest brak integracji z rozwiązaniami e-commerce oraz brak możliwości prowadzenia prac przez wielu użytkowników w jednym edytorze. Wskutek czego, brak tej funkcjonalności może komplikować niektóre prace i opóźniać wykonanie projektu na czas.

2. Wix

Platforma Wix jest jednym z najpopularniejszych kreatorów stron www. Jest dostępna zarówno w opcji darmowej , jak i płatnej. Obejmuje ponad 500 dostępnych szablonów i zaawansowane możliwości personalizacji. To narzędzie, które świetnie sprawdzi się zarówno dla osób tworzących strony osobiste, jak i mniejszych firm lub sklepów internetowych. Wix może pomóc Ci również w pozycjonowaniu (WIX SEO), oferuje dodatkowe funkcje, takie jak hosting stron czy narzędzia do zarządzania treścią.

Dlaczego warto skorzystać z kreatora Wix?

 • Intuicyjność i prostota edycji,
 • sprawdza się przy niezbyt zaawansowanych projektach,
 • duża baza szablonów do wyboru,
 • program WIX SEO do pozycjonowania.

Jednak dość sporym problemem, na który zwracają uwagę polscy użytkownicy jest fakt, że nie posiada on wsparcia technicznego w języku polskim. Dotyczy to zarówno bezpłatnej, jak i płatnej wersji kreatora.

3. Squarespace

Squarespace wyróżnia się i stawia głównie na estetykę i profesjonalny wygląd swoich szablonów. Platforma idealnie sprawdzi się dla artystów, fotografów i osób z branży kreatywnej, które potrzebują minimalistycznego, ale stylowego wyglądu. Dodatkowo ten kreator oferuje różnego rodzaju narzędzia do zarządzania treściami oraz wsparcie techniczne dostępne 24/7. 

Dlaczego warto skorzystać z kreatora Squarespace?

 • Designerski wygląd szablonów,
 • integracja strony np. z platformami e-commerce i narzędziami do marketingu internetowego,
 • zaawansowane funkcje SEO i możliwość osadzania kodu,
 • studio wideo do tworzenia treści marketingowych.

Niestety, jeśli zależy Ci na solidnych narzędziach SEO, w przypadku wpisów blogowych i stron produktowych, zarządzanie nimi może być utrudnione. Niemniej jednak, Squarespace posiada panel do optymalizacji elementów: meta description i meta title.

4. Elementor

Jest to najpopularniejszy edytor stron Wordpress, który za pomocą darmowej wtyczki potrafi stworzyć w pełni funkcjonalną stronę internetową. Warto jednak zainwestować w wersję płatną tego programu, dzięki czemu otrzymasz dostęp do wielu gotowych szablonów (ponad 300) oraz wielu innych funkcjii np. animacje, licznik czy widget z opiniami klientów.

Dlaczego warto skorzystać z kreatora Elementor?

 • Prosty i przyjemny w obsłudze (warto jednak znać podstawy HTML i CSS w wersji darmowej),
 • dostęp do wielu różnych narzędzi i elementów do projektowania,
 • możliwość z korzystania z rozszerzeń do Wordpressa (wtyczki),
 • dostosowanie do urządzeń mobilnych.

5. Webflow
Ten kreator stron www warto pochwalić za przejrzystość i dużą intuicyjność w edytowaniu. Przeznaczony jest jednak dla bardziej obytych użytkowników, którzy zdobyli już pierwsze doświadczenie i wiedzę z zakresu projektowania stron (kreator przypomina bardziej zaawansowane programy). Jego cechą charakterystyczną jest również możliwość skorzystania z rozwiązania e-commerce oraz dodawania elementów ruchomych i animacji do strony. Webflow posiada dobrze zaprojektowanie narzędzie do dopasowywania responywności do różnego typu urządzeń, dzięki czemu jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o wymagania użytkowników.

Dlaczego warto skorzystać z kreatora Webflow?

 • Przejrzysty interfejs,
 • dostęp do dużej bazy wiedzy,
 • funkcjonalność w postaci e-commerce,
 • możliwość tworzenia zaawansowanych animacji.

Webflow pomimo rozwiniętego panelu edycji i wielu innych, wspomnianych wcześniej możliwości, nie jest najtańszym kreatorem, a za dostęp do rozbudowanych funkcji i narzędzi należy sporo zapłacić.

Jaki kreator stron www wybrać?

Ostateczny wybór kreatora stron www będzie zależeć od Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań, a także specyfiki projektu, który chcesz wykonać. Każde z powyżej wymienionych narzędzi ma swoje unikalne cechy, mocne strony, jak i pewne ograniczenia, które warto uwzględnić w procesie selekcji.

Jeśli priorytetem jest prostota obsługi i intuicyjny interfejs, to Webwave czy Wix mogą być atrakcyjnym wyborem, zwłaszcza dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w programowaniu. Jeżeli jednak projekt zakłada zaawansowane funkcje e-commerce, warto skoncentrować się na platformach oferujących rozbudowane możliwości w tym zakresie, takich jak np. Webflow.

Wsparcie techniczne może być kluczowym kryterium dla użytkowników początkujących. W tym kontekście Webwave wyróżnia się wsparciem w języku polskim, co może ułatwić rozwiązywanie ewentualnych problemów czy udzielanie szybkiej pomocy.

Estetyka i design strony są również istotnymi elementami. Squarespace, ze swoją designerską estetyką szablonów, może przyciągnąć tych, którzy kładą nacisk na wizualną atrakcyjność witryny. Natomiast, jeśli zależy Ci na elastyczności i zaawansowanych możliwościach, Webflow może być odpowiednim wyborem, szczególnie dla bardziej doświadczonych użytkowników.

Warto również rozważyć kwestie związane z dostępnością funkcji responsywności, integracją z narzędziami analitycznymi czy kontrolą nad optymalizacją SEO. Ostateczna decyzja powinna być jednak trafnie dostosowana do unikalnych wymagań projektu, aby osiągnąć zadowalające efekty.

Czy ten artykuł był przydatny?
średnia: 0 | 0 ocen

Przeglądaj tematy