Prawo

W tym miejscu znajdziesz informacje dot. zapisów prawnych związanych z prowadzeniem firmy. Prawo gospodarcze i konsumenta, prawo pracy i oczywiście ochrona danych osobowych - wszystko, co musisz wiedzieć, żeby Twój biznes działał zgodnie z literą prawa.

 • List intencyjny – czym jest i jakie są jego konsekwencje?czas czytania5minuty
  Czy list intencyjny to deklaracja współpracy? O czym warto pamiętać, podpisując taki dokument? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule. Sprawdź!
 • Obowiązek płatności bezgotówkowych – o jakich zobowiązaniach muszą wiedzieć przedsiębiorcy?czas czytania5minuty
  Rozwój nowoczesnych metod płatności przebiega w niesamowitym tempie. Przekonaj się, czy płatności bezgotówkowe to już obowiązek.
 • Przetwarzanie danych osobowych poza Europejskim Okręgiem Gospodarczym (EOG) – obowiązki przedsiębiorcyczas czytania10minuty
  Dowiedz się, czym różni się państwo w ramach EOG od tego spoza niej. Czym są standardowe klauzule umowne, a także państwa adekwatne według Komisji Europejskiej.
 • Autorskie prawa majątkowe – pojęcie, czas ochrony, zbywalnośćczas czytania5minuty
  Autorskie prawa majątkowe to sposób na zabezpieczenie interesów twórcy. W jaki sposób chronią prawa autorskie i przez jaki czas? Opowiadamy!
 • Monitoring w pracy – jaki jest dozwolony zakres nadzoru pracodawcy?czas czytania5minuty
  W tym artykule wyjaśnimy wszystkie niejasności i odpowiemy na pytanie, kiedy kamery w pracy są legalne, a kiedy nie.
 • Digital Services Act – przełom w regulacjach usług pośrednichczas czytania8minuty
  Akt o usługach cyfrowych wprowadza wiele istotnych zmian prawnych w zakresie funkcjonowania środowiska internetowego. Adwokat Wojciech Krawiec wyjaśnia, na czym polegają i kogo dotyczą.
 • Kto i jak może korzystać z tego, co wytworzy sztuczna inteligencja – poradnik prawnyczas czytania7minuty
  Twórcy - w tym również przedsiębiorcy - coraz częściej sięgają po wsparcie sztucznej inteligencji. Co o takiej "współpracy" mówią przepisy prawa autorskiego? Wyjaśnia adwokat Wojciech Krawiec.
 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego – czy zawsze jest konieczna?czas czytania7minuty
  Czy taka zgoda zawsze jest niezbędna? I jakie wymagania musi spełnić administrator, żeby przetwarzać dane osobowe zgodnie z prawem? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w tekście.
 • Działalność nierejestrowana i praca świadczona osobiścieczas czytania6minuty
  Działalność nierejestrowana bywa mylona z działalnością wykonywaną osobiście. Zupełnie niesłusznie. Dowiedz się więcej na ten temat!
 • 1 - 9 z 29 wyników