Prawa autorskie i ochrona danych osobowych

W sekcji Ochrona Danych Osobowych znajdziesz interesujące artykuły dotyczące przestrzegania przepisów o prywatności oraz zabezpieczania danych osobowych. Poznaj najlepsze praktyki w zakresie ochrony danych, unikaj ryzyka naruszeń bezpieczeństwa i buduj zaufanie swojej firmy. Zwiększaj ochronę danych osobowych swoje i swoich klientów z naszymi wskazówkami!

 • Co zrobić w przypadku naruszenia ochrony danych osobowych? Omówienie obowiązku informacyjnego względem UODOczas czytania8minuty
  Dowiedz się, co musisz zrobić jako administrator danych osobowych w przypadku wycieku. O zasadach i konsekwencjach opowiada ekspert. Sprawdź!
 • Akt w sprawie sztucznej inteligencji - AI Act - przyjęty przez Unię Europejskączas czytania4minuty
  Unia Europejska ostatecznie zatwierdziła AI Act. Dowiedz się, czego dotyczy najnowsze unijne rozporządzenie i w jaki sposób może ono wpłynąć na Twój biznes.
 • 6 podstaw prawnych przetwarzania danych osobowych zwykłych w firmieczas czytania9minuty
  Czy znasz je wszystkie? W tym artykule krok po kroku przeprowadzę Cię po dostępnych opcjach, a to pomoże Ci spełnić obowiązki wynikające z rozporządzenia. Sprawdź!
 • RODO w e-commerceczas czytania14minuty
  Dobrze wdrożone przepisy i rozwiązania z zakresu ochrony danych osobowych budują zaufanie klientów, a także pozwalają uniknąć kar. Dowiedz się, jak prawidłowo wdrożyć RODO w sklepie internetowym.
 • Przetwarzanie danych osobowych poza Europejskim Okręgiem Gospodarczym (EOG) – obowiązki przedsiębiorcyczas czytania10minuty
  Dowiedz się, czym różni się państwo w ramach EOG od tego spoza niej. Czym są standardowe klauzule umowne, a także państwa adekwatne według Komisji Europejskiej.
 • Autorskie prawa majątkowe – pojęcie, czas ochrony, zbywalnośćczas czytania5minuty
  Autorskie prawa majątkowe to sposób na zabezpieczenie interesów twórcy. W jaki sposób chronią prawa autorskie i przez jaki czas? Opowiadamy!
 • Digital Services Act – przełom w regulacjach usług pośrednichczas czytania8minuty
  Akt o usługach cyfrowych wprowadza wiele istotnych zmian prawnych w zakresie funkcjonowania środowiska internetowego. Adwokat Wojciech Krawiec wyjaśnia, na czym polegają i kogo dotyczą.
 • Kto i jak może korzystać z tego, co wytworzy sztuczna inteligencja – poradnik prawnyczas czytania7minuty
  Twórcy - w tym również przedsiębiorcy - coraz częściej sięgają po wsparcie sztucznej inteligencji. Co o takiej "współpracy" mówią przepisy prawa autorskiego? Wyjaśnia adwokat Wojciech Krawiec.
 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego – czy zawsze jest konieczna?czas czytania7minuty
  Czy taka zgoda zawsze jest niezbędna? I jakie wymagania musi spełnić administrator, żeby przetwarzać dane osobowe zgodnie z prawem? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w tekście.
 • 1 - 9 z 13 wyników