Kalkulator marży
Chcesz poznać wysokość marży? Koniecznie wypróbuj nasz kalkulator. Wystarczy, że wprowadzisz koszt produktu, a także przychód z jego sprzedaży, a poznasz tę wartość. Marżę prezentujemy w ujęciu kwotowym oraz procentowym. Kalkulator pomoże Ci w określeniu odpowiedniej ceny produktu, a przede wszystkim zobaczysz, jaką dokładnie masz na nim marżę. Nie czekaj - wypróbuj.
Już tylko jeden krok...
dzieli Cię od danych. Właśnie w tym miejscu pokażemy Ci wszystkie wyliczenia. Wystarczy, że wypełnisz formularz powyżej. Sprawdź!
Jak korzystać z naszego kalkulatora marży?
Aby poznać wartość marży (kosztowej i procentowej), musisz wprowadzić w odpowiednie pola koszt produktu, a także Twój przychód z jego sprzedaży. Jeśli masz wątpliwość, jakie wartości wpisać – zapoznaj się z poszczególnymi definicjami.
Marża – różnica między ceną zakupu a ceną finalną (dla klienta) sprzedaży towarów.
Zysk – różnica miedzy przychodami a kosztami.
Koszt – koszt wytworzenia lub cena zakupu towaru.
Przychód – cena sprzedaży produktu.
Następnie kalkulator wykona następujące obliczenia:
- wartość marży procentowej
100 * ([przychód] – [koszt]) / [przychód]; - wartość marży kwotowej (w uproszczeniu - wartość zysku)
[przychód] – [koszt].
Polecamy
- Faktura VAT marża – czym jest i kiedy jest wystawiana?czas czytania4minuty16.05.2023Co to jest faktura VAT marża? Jakie korzyści niesie dla kupującego i jak ją księgować? Na te i inne pytania odpowiadamy w tekście. Sprawdź!
- Jak wycenić swój produkt lub usługę?czas czytania6minuty08.12.2022Zakładasz biznes i zastanawiasz się, jak ustalić cenę sprzedaży produktów lub oferowanych usług? Chętnie Ci w tym pomożemy!
- Wrażliwość cenowa w pricingu w e-commerceczas czytania9minuty17.08.2023Wrażliwość cenowa to zjawisko ekonomiczne określające, jak na zmiany cen reagują konsumenci. Mówi nam, jaki wpływ ma zmiana ceny produktu na to, ile faktycznie go sprzedamy. Koniecznie dowiedz się więcej!
- Dochód a przychód – różniceczas czytania5minuty24.03.2023W katalogu pojęć, które każdy przedsiębiorca musi znać, dochód i przychód zajmują wysoką lokatę. Co oznaczają? Dowiesz się z tego artykułu.
- Czym jest faktura zaliczkowa i co warto o niej wiedzieć?czas czytania5minuty25.05.2023Co musi się znaleźć na fakturze zaliczkowej? I kiedy właściwie ją wystawić? Odpowiedzi znajdziesz w naszym tekście. Sprawdź!
- Paragon z NIP-em – czy może stanowić podstawę rozliczenia?czas czytania4minuty07.06.2023Czym dokładnie różni się paragon z NIP-em od zwykłej faktury? Jak zaksięgować paragon fiskalny z NIP-em? Na te i inne pytania odpowiadamy w tekście.