Przed zatrudnieniem
W tej sekcji skoncentrujemy się na tym, co warto wiedzieć przed zatrudnieniem pracownika. Dowiesz się, jakie kroki należy podjąć, aby przygotować się na przyjęcie nowych członków zespołu, jakie obowiązki ciążą na pracodawcy oraz jakie formy zatrudnienia warto wziąć pod uwagę. Nasz Przewodnik dostarczy praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w przygotowaniach do zatrudnienia, co pozwoli na efektywniejsze i bardziej profesjonalne zarządzanie swoim biznesem.
- Formy zatrudnienia w Polsce — wady i zalety umówczas czytania6minuty09.12.2022Jako pracodawca masz szereg możliwości przy wyborze formy zatrudnienia pracownika - Umowy o pracę, zlecenie, dzieło, kontrakty B2B. Każda ma swoje wady i zalety
- Umowa o pracę. Podstawowe informacjeczas czytania7minuty19.01.2024Jeśli planujesz zatrudnić pracownika, koniecznie obejrzyj to nagranie. Justyna Brzyska, Ekspertka ds. Kadr i Płac z ING Księgowość, wyjaśnia wszystkie zawiłości związane z umową o pracę.
- Umowa-zlecenie – wszystko, co warto o niej wiedziećczas czytania8minutyartykuł zawiera załącznik23.02.2023Umowa-zlecenie reguluje relacje pomiędzy firmą a osobą wykonującą na jej rzecz określone czynności.8min
- Umowa o dzieło – na czym polega?czas czytania5minutyartykuł zawiera załącznik20.03.2023Umowa o dzieło jest częstą alternatywą dla tradycyjnej umowy o pracę. Czy to dobre rozwiązanie dla każdego? Dowiedz się o niej więcej!5min
- Czym jest umowa B2B i jak ją poprawnie skonstruować?czas czytania5minuty28.04.2023Do wyboru masz różne rodzaje form zatrudnienia. Jedną z nich jest umowa B2B. Kiedy przedsiębiorcy mogą z niej skorzystać? Dowiedz się więcej na ten temat.
- Umowa agencyjna – pojęcie, przedmiot i zasadyczas czytania4minuty06.04.2023Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą umowa agencyjna i jakie obowiązki oraz prawa mają strony umowy. Omawiamy też aspekty, które powinny być wzięte pod uwagę przy jej zawieraniu. Sprawdź!
- Umowa na czas nieokreślony i limity umów terminowychczas czytania5minuty31.05.2023Kodeks pracy wyróżnia trzy typy umowy o pracę: na okres próbny, czas określony oraz czas nieokreślony. Tym razem przyjrzymy się tej ostatniej. Sprawdź!
- Aneks do umowy – jak go napisać i co powinien zawierać?czas czytania4minuty11.04.2023Warunki ujęte w umowach po pewnym czasie mogą się zmieniać. Dowiedz się, jak napisać aneks do umowy i jaką powinien przybrać formę. Zebraliśmy wszystko w jednym artykule.