Raportowanie ESG

Dyrektywa CSRD wprowadza obowiązek raportowania niefinansowego. Konieczność raportowania działań firmy w obszarze ESG będzie stopniowo obejmować coraz szerszą grupę przedsiębiorstw.

O obowiązku decydują kryteria związane z liczbą pracowników, bilansem i przychodami firmy. Odpowiedz na kilka podstawowych pytań i dowiedz się, czy i od kiedy Twoja firma będzie podlegać obowiązkowi raportowania ESG.

Raportowanie ESG
Odpowiedz na pytania i sprawdź, czy dotyczy Cię obowiązek raportowania niefinansowego
Ilu pracowników zatrudniasz? Ikona toolipa W danym roku obrotowym
Jaka jest suma Twoich przychodów w mln EUR? Ikona toolipa W danym roku obrotowym
Ikona kalkulatora

Już tylko jeden krok...
dzieli Cię od informacji. Właśnie w tym miejscu pojawi się odpowiedź na pytanie, czy obowiązek raportowania dotyczy Twojej firmy. Wystarczy, że wypełnisz formularz powyżej. Nie czekaj. Sprawdź!
 
Wynik

Raportowanie ESG - od czego zacząć?

  • Dowiedz się więcej na temat wymogów raportowania i ESG, w tym dyrektywy CSRD,
  • Zacznij monitorować i zbierać niezbędne dane,
  • Wprowadź konieczne zmiany w realizowanych działaniach ESG,
  • Oblicz ślad węglowy swojej firmy i opracuj strategię redukcji emisyjność.

Czym jest dyrektywa CSRD?

Działania na rzecz klimatu i dążenie do osiągnięcia do 2050 roku neutralności klimatycznej to istotny punkt w strategii Unii Europejskiej. Dlatego wprowadzono dyrektywę CSRD (ang. Corporate Sustainability Reporting Directive), która nakłada na firmy konieczność raportowania danych niefinansowych. Już wkrótce nie tylko duże, ale też mniejsze firmy spełniające określone kryteria będą musiały raportować swoje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wyniki zamieszczane w raporcie rocznym firmy będą podlegały zewnętrznemu audytowi.

Konsekwencje CSRD odczują pośrednio w zasadzie wszystkie firmy – nawet te, na które nie nakłada ona obowiązku raportowania. Jak to możliwe? Wiele przedsiębiorstw współpracuje z firmami objętymi obowiązkiem raportowania - w roli podwykonawcy lub dostawcy. Żeby uniknąć wykluczenia z łańcuchów dostaw, firmy powinny podjąć i raportować działania w obszarze ESG.