Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności, czyli MPP

13 min

We współpracy z Cridoteką przygotowaliśmy wideo. Ekspertka Aleksandra Kielar, starsza konsultantka w zespole podatkowym Crido, omawia zagadnienia związane ze Split payment, czyli mechanizmem podzielonej płatności (MPP). Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, koniecznie zobacz to wideo.

Zagadnienia omawiane w filmie

 • 00:21
  Podstawowe założenia stosowania MPP - istota działania
  Dlaczego wprowadzono mechanizm podzielonej płatności? Na czym właściwie polega? Na te pytania znajdziesz odpowiedzieć właśnie w tym fragmencie.
 • 01:53
  Obligatoryjny MPP
  Podczas płatności za nabyte towary lub usługi wymienione w załączniku nr 15 do ustawy o VAT, dokumentowane fakturą, w której kwota należności ogółem przekracza 15 tys. zł lub jej równowartość wyrażoną w walucie obcej - podatnicy są zobowiązani zastosować mechanizm podzielonej płatności. Ekspertka szczegółowo omawia ten wątek. Sprawdź!
 • 04:06
  Podział płatności
  A co w przypadku, gdy na fakturze jest kilka różnych pozycji? Czy wiesz, co zrobić? Jeśli nie, koniecznie zobacz ten fragment.
 • 05:52
  Obligatoryjny MPP - inne niż przelew metody płatności
  Dowiedz się, jak wyglądają niestandardowe transakcje i jak prawidłowo działać.
 • 07:25
  Zapisy na fakturach
  Prawidłowe oznaczenie faktury to jeden z kluczowych momentów w kontekście MPP. Ekspertka omawia różne przypadki, które warto poznać.
 • 08:46
  Sankcje dla nabywców i sprzedawców
  Dowiedz się, co grozi za niedopełnienie obowiązków. Ważne, żeby poznać przepisy, aby móc właściwie się do nich stosować. Właśnie w tym pomoże nasza ekspertka. Sprawdź!
Czy ten artykuł był przydatny?
średnia: 0 | 0 ocen
Logo Cridoteka
Cridoteka
Dobrze nagrana wiedza o podatkach i prawie

CRIDOTEKA to nowoczesna platforma szkoleniowa oferująca szeroką bazę filmów i kursów przygotowanych przez praktyków w zakresie prawa, podatków oraz ulg i dotacji.

Zobacz więcej: Cridoteka.pl

Przeglądaj tematy