KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur. Nagranie z webinaru z ekspertem

105 min

Eksperci z ING Księgowość kompleksowo omawiają zagadnienia związane z KSeF-em. Jeśli więc zastanawiasz się, dlaczego w ogóle ten system został wprowadzony w Polsce, jakie jeszcze zmiany Cię czekają lub jak w praktyce wygląda cały proces wystawiania faktur – koniecznie obejrzyj nagranie z webinaru.

Z filmu dowiesz się

 • 3:43
  Czym jest Krajowy System e-Faktur
  Dowiedz się, co tak naprawdę zmienia wprowadzenie KSeF-u.
 • 5:16
  Co to jest faktura ustrukturyzowana?
  Ekspert wyjaśnia, z czego składa się cyfrowy zapis faktury i co w praktyce oznacza jej ustrukturyzowanie.
 • 7:36
  KSeF na świecie
  Czy wiesz, że faktury ustrukturyzowane funkcjonują w wielu krajach na świecie? Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, koniecznie zobacz ten fragment webinaru.
 • 14:20
  Fakty – Mity
  Eksperci omawiają najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości. Czy będzie jedna wspólna numeracja faktur? Czy wystawca otrzyma zwrotnie numer nadany przez KSeF? Czy KSeF zastąpi zwykły numer faktury? Jeśli też masz wątpliwości, jak odpowiedzieć na te pytania – posłuchaj naszych ekspertów. A poruszanych wątków jest znacznie więcej!
 • 21:02
  Kiedy KSeF wchodzi w życie?
  Poznaj najważniejsze daty związane z Krajowym Systemem e-Faktur.
 • 21:15
  KSeF – co jest pewne a co nie
  Posłuchaj eksperckiego komentarza na temat już wprowadzonych elementów i tych, które są dopiero zapowiedziane. Dzięki temu łatwiej uporządkujesz wszystkie informacje związane z systemem.
 • 43:57
  KSeF a zapłata za fakturę
  Czy wiesz, że podczas płatności w konkretnych przypadkach trzeba będzie podać numer faktury z KSeF? Dowiedz się na ten temat więcej. Ekspert opowiada również, jak to wygląda w praktyce.
 • 49:00
  Jak całość będzie działać w ING Księgowość?
  ING Księgowość to aplikacja, która umożliwia przeprocesowanie całej faktury. Klienci doceniają jej funkcjonalność i uniwersalność. W przypadku KSeF zapewnia pełną integrację z systemem. Dowiedz się, co na jej temat mówią specjaliści.
 • 54:56
  Wydajność systemu
  Awarie można rozpatrywać w trzech wymiarach: pierwszy – po stronie Ministerstwa (oficjalna informacja), drugi – po stronie systemu (bez oficjalnej informacji), trzeci – u dostawcy oprogramowania. Sprawdź, co zrobić w każdym z tych przypadków.
 • 1:04:58
  Obieg dokumentów w firmie a wyłudzenia
  W kontekście KSeF sposób wystawienia faktury znacząco się nie różni, podobnie jak etap księgowania. Ale ogromne znaczenie będzie miało procesowanie faktur. Co się zmieni? Opowiadamy!
 • 1:11:34
  Sesja pytań i odpowiedzi

19 stycznia 2024 r. minister finansów ogłosił, że Krajowy System e-Faktur nie wejdzie w życie zgodnie z planem - tzn. w 2024 r. Oznacza to, że termin wprowadzenia KSeF dla vatowców (1 lipca 2024 r.) przestaje obowiązywać. Ministerstwo nie wskazało nowej daty wdrożenia. 

Oferta
Księgowość dla Twojej firmy – w pełni online Wystawiaj i rozliczaj faktury, korzystaj z pomocy ekspertów w Biurze rachunkowym lub – jeśli wolisz – rozliczaj się samodzielnie Wypróbuj ING Księgowość
Logo ING Księgowość
ING Księgowość
Ułatwiamy prowadzenie biznesu
Materiał opracowany przez ekspertki i ekspertów z ING Księgowość
Czy ten artykuł był przydatny?
średnia: 0 | 0 ocen

Przeglądaj tematy