Nowa usługa Firma w aplikacji mObywatel 2.0 – jakie korzyści oznacza dla przedsiębiorców?

2 min

kilka telefonów komórkowych w dłoniach

27 maja w aplikacji mObywatel 2.0 ruszyła nowa usługa o nazwie Firma. Jest to rozwiązanie dla osób na własnej działalności gospodarczej, które pozwala zaoszczędzić czas i poprawić organizację zarządzania danymi firmy. Sprawdź, co oferuje usługa Firma!

Firma w mObywatel – od kiedy dostępna?

Ministerstwo Cyfryzacji zdecydowało o stopniowym wdrożeniu nowej funkcjonalności, w celu zapewnienia jej stabilności dla wszystkich zainteresowanych. Pierwsi użytkownicy mObywatela 2.0 mogli skorzystać z usługi Firma już 22 maja 2024 roku, a dla wszystkich była dostępna kilka dni później – 27 maja 2024 roku.

Co nowego oferuje usługa Firma?

Aplikacja mObywatel 2.0 to elektroniczne miejsce przechowywania różnych dokumentów, takich jak dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Dzięki usłudze Firma załatwianie spraw urzędowych z poziomu aplikacji mobilnej staje się jeszcze prostsze.

Z czego skorzystasz w usłudze Firma?

  1. Możliwość skopiowania i udostępnienia danych do faktury. Bardzo często przedsiębiorcy muszą przekazywać swoje dane innemu kontrahentowi, aby ten mógł wystawić fakturę. Usługa Firma daje możliwość przekazania wybranych lub kompletu informacji, jak np. NIP czy REGON, za pomocą jednego kliknięcia! Od teraz w usłudze Firma w mObywatelu 2.0 każdy widzi dane swojej działalności i może je w łatwy sposób skopiować, a następnie dostarczyć do kontrahenta wybranym kanałem komunikacji, np. za pomocą SMS-a, komunikatora lub poczty elektronicznej.
  2. Możliwość pobrania zaświadczenia o wpisie do CEIDG. Usługa Firma oferuje również możliwość pobrania zaświadczenia o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) na swoje urządzenie mobilne. Zaświadczenie można wygenerować w formacie PDF na swoim urządzeniu mobilnym, a następnie przesłać dowolną metodą lub okazać w wersji papierowej. Jest to spore ułatwienie dla przedsiębiorców, które ułatwia dokonywanie różnych formalności.
  3. Podgląd aktualnego statusu działalności gospodarczej. Kolejną nowością w usłudze Firma jest widok aktualnego statusu działalności gospodarczej w panelu użytkownika. Dzięki połączeniu z bazą CEIDG, aplikacja pokazuje dokładnie takie dane, jakie znajdują się w rejestrze. Sprawdzanie poprawności danych swojej jednoosobowej działalności gospodarczej jest szczególnie przydatne w momencie dokonywania rejestracji, zawieszania lub wznawiania firmy.

 

W zależności od momentu, w którym jest Twoja firma, możesz zobaczyć poszczególne statusy:

  • Oczekująca na rozpoczęcie – jesteś w trakcie zakładania działalności gospodarczej. Ten status pojawi się wraz z datą zgłoszenia rozpoczęcia prowadzenia firmy. 
  • Aktywna – prowadzisz działalność.
  • Zawieszona – obok tego statusu znajduje się data ostatniego zawieszenia firmy. Jeśli jesteś w trakcie wznawiania firmy, obok powiadomienia pojawi się informacja o dacie zgłoszenia wznowienia.
     
Czy ten artykuł był przydatny?
średnia: 0 | 0 ocen

Przeglądaj tematy