Forma opodatkowania - co w praktyce oznacza dla przedsiębiorcy

9 min

We współpracy z Cridoteką przygotowaliśmy wideo. Ekspert Rafał Frączyk, doradca podatkowy i starszy menedżer w Crido, wyjaśnia najważniejsze zagadnienia związane z formą opodatkowania. Nie czekaj, dowiedz się, na co wpłynie Twój wybór i czy po czasie możesz go zmienić.

Zagadnienia omawiane w filmie

 • 00:54
  Termin rozliczeń PIT i ZUS
  Przedsiębiorca wpłaca zaliczki z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) do urzędu skarbowego. Dodatkowo po zakończeniu roku musi też złożyć zeznanie podatkowe. Co więcej, niezależnie od rozliczeń z urzędem skarbowym przedsiębiorca musi pamiętać o składkach i deklaracjach do ZUS. Dlatego, jeśli prowadzisz lub chcesz założyć firmę, musisz znać najważniejsze terminy. Ekspert zwraca również uwagę na nowy obowiązek, czyli na rozliczenie roczne składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dowiedz się, kiedy należy to zrobić.
 • 3:09
  Zaliczki PIT
  Ekspert omawia, jak wyglądają zaliczki w skali podatkowej, podatku liniowym czy w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych.
 • 5:51
  Uproszczone zaliczki PIT
  W przypadku opodatkowania skalą podatkową lub podatkiem liniowym można skorzystać z tzw. uproszczonych zaliczek PIT. Koniecznie dowiedz się o nich więcej!
Czy ten artykuł był przydatny?
średnia: 0 | 0 ocen
Logo Cridoteka
Cridoteka
Dobrze nagrana wiedza o podatkach i prawie

CRIDOTEKA to nowoczesna platforma szkoleniowa oferująca szeroką bazę filmów i kursów przygotowanych przez praktyków w zakresie prawa, podatków oraz ulg i dotacji.

Zobacz więcej: Cridoteka.pl

Przeglądaj tematy